CODESYS

CODESYS, endüstriyel otomasyon teknolojisi için bir yazılım platformudur. Platformun çekirdeği IEC-61131-3 programlama aracı "CODESYS Geliştirme Sistemi"dir. Otomasyon uygulamalarının rahat yapılandırılması için kullanıcılara uygulama odaklı, entegre çözümler sunar. Amaç, onlara günlük görevleri için pratik destek sağlamaktır.

Açık arayüzler, kapsamlı güvenlik özellikleri ve bulut tabanlı bir yönetim platformuna kolay bir bağlantı, CODESYS'i doğal bir Endüstri 4.0 platformu haline getirir. CODESYS ile kenar, sis veya bulut denetleyicileri geliştirilebilir. Herhangi bir IIoT ağı arasındaki veri alışverişi de kolayca gerçekleştirilebilir.

Cihaz üreticileri, kendi programlanabilir veya yapılandırılabilir otomasyon bileşenlerini uygulamak için CODESYS kullanır. Bu amaçla, bir çalışma zamanı sistemi yüklerler. Mevcut ürün seçenekleri kullanılarak, cihazların işlevsel kapsamı esnek bir şekilde tanımlanabilir. Seçenekler arasında görselleştirme için entegre ürünler, koordineli hareket kontrolü ve fieldbus ve Endüstriyel Ethernet sistemlerine bağlantı yer almaktadır.

Milyonlarca CODESYS uyumlu tek cihaz, 400'den fazla üreticiden 1.000'den fazla farklı cihaz türü ve dünya çapında on binlerce CODESYS son kullanıcısı CODESYS'in lider üreticiden bağımsız IEC 61131-3 programlama aracı olduğunu kanıtlamaktadır.

Videolar